Kde najít PayPal API Credentials

Po tom co PayPal zmodernizoval svou administraci je pro leckoho problém najít, kde nastavit a získat přístupový token pro napojení platební brány ve vašem e-shopu. I když je to zprvu docela oříšek najít, tak zase tak složité to nakonec není. Pokud tedy víte co hledat, protože teď se téměř vše jmenuje jinak. V tomto článku vás navedu správným směrem.

  1. Pokud máte aktivovaných business účet, tak otevřete horní menu a vyberte položku.

2. Zde pod záložkou Account access najdete API access a kliknete na Update.

3. A tady přichází část, u které se většina zastaví a neví jak dál. Sjeďte trochu níže a najděte NVP/SOAP API integration (classic) a klikněte na Manage API credentials.

4. Na stránce Request API Credentials pak pokud používáte plugin, který po vás chce jen přihlašovací údaje a token necháte vybranou první možnost Request na API Credentials a odešlete kliknutím na Agree and Submit.

5. Otevře se vám pak stránka, kde najde všechny potřebné údaje, které se vám však kvůli bezpečnosti zobrazí až po kliknutí na Show. API username a API password zadáte v nastavení pluginů namísto Vašich přihlašovacích údajů do PayPal účtu. Signature je Váš token. Pro zavření klikněte na Done.

Po zadání všech potřebných údajů v nastavení pluginu ve vašem e-shopu můžete hned začít bránu používat. Funkčnost můžete ověřit například vytvořením produktu za 1,- Kč a po jeho úspěšném zakoupení pak platbu přes administraci PayPaylu vrátit neboli refundovat.

Pokud potřebujete e-shop napojit pomocí druhé možnosti, tedy pomocí certifikátů, napište si o tento návod do komentářů.

Reklama
Zobrazeno 60 krát.
%d bloggers like this: