Úprava textu tlačítka potvrzení objednávky ve WooCommerce

woocommerce tlacitko

Brzy bude v platnosti legislativní úprava, která mimo jiné nařizuje, aby tlačítko pro potvrzení objednávky bylo označeno tak, aby z něj bylo jasné, že se zákazník po stisknutí tohoto tlačítka zavazuje objednávku zaplatit. V tomto návodu najdeš kus kódu, který ti text tlačítka pomůže snadno změnit bez zbytečného použití pluginu.

O co jde?

Sešlo se pár chytrých hlav a řeklo si, že slovo objednat je pro průměrného českého Kubu nebo českou Ančí příliš abstraktní a tak si řekli, že zákonů není nikdy dost a vymysleli, že do jednoho z nich zanesou, že tlačítko musí být jednoznačnější a Kuba s Ančí si musí být plně vědomi toho, že když potvrdí objednávku, tak ji musí i zaplatit. To jak je k tomu opravdu dotlačit však asi úplně neřeší. Nicméně jako provozovatel e-shopu tomu musíš své tlačítko přizpůsobit. Výchozí text by měl znít Objednávka zavazující k platbě, nebo obdobně. Alternativy mohou znít různě, ale v tom tady radit nebudu. Zkus něco vygooglit a dej bacha, protože to jde napsat i špatně.

Jak změnit text tlačítka ve WooCommerce

Změnit ve WooCommerce text tlačítka není nic složitého. Jako obvykle vlez do souboru functions.php a vlož tam následující kód. Když text necháš uvnitř metody __(”), tak bude k dispozici i pro překlady, akorát změň text_domain podle své šablony, nebo pluginu.

add_filter( 'woocommerce_order_button_text', 'uprava_textu_tlacitka_potvrzeni_objednavky' );
 
function uprava_textu_tlacitka_potvrzeni_objednavky( $button_text ) {
	return __('Objednávka zavazující k platbě', text_domain);
}

Případně text můžeš změnit v překladech, ale tohle mi příjde rychlejší.

Reklama
Jetpack
Zobrazeno 21 krát.
%d bloggers like this: